Ana sayfa Kelime Oyunu Ali İhsan Varol Kimdir? Ali İhsan Varol Biyografisi

Ali İhsan Varol Kimdir? Ali İhsan Varol Biyografisi

288
0

Şu sıralar ekranlarda sevilen Kelime Oyunu yarışma programının yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmakta olan, ekranların güler yüzlü siması Ali İhsan Varol kimdir? sorusu çok kişi tarafından soruluyor. Herkesin severek ve beğenerek izlediği, katılan yarışmacıların büyük keyif aldığı Kelime oyunu sunucusu Ali İhsan Varol biyografisini sizler için derledik.

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 İstanbul doğumlu olsa da, aslında Çerkez kökenlidir. Meslek olarak şu sıralar sunuculuk yapan Ali İhsan Varol’un kariyerinde, yapımcılık, senaristlik ve oyunculukta yer almaktadır. Pasaparola ve Hugo gibi geçmişte izlenilen ve sevilen programların yapımcılığı Ali İhsan Varol’a aittir.

Ankara Üniversitesinde Astronomi ve Uzay Bilimleri, Tarih ve Kamu Yönetimi bölümlerinde okuyan Ali İhsan Varol, maalesef ki girdiği hiç bir bölümden mezun olamamıştır. Yarıda bıraktığı Üniversite hayatının ardından, Bodrumda bulunan bir oto kiralama işinde satış danışmanı olarak 1.5 yıl boyunca çalışmıştır. Gençlik yıllarında ki kariyeri Turizm sektörü ile devam eden Ali İhsan Varol, Televizyon sektörüne asistanlık yaparak girdiğinde, kariyerinin hatta geleceğinin en büyük adımını atmış olur.

Asistanlık yaptığı yıllarda, metin yazarlığına merak saran Ali İhsan Varol, bu yıllarda Kelime Oyunu programını keşfeder ve sunuculuğunu üstlendiği programın herkes tarafından sevilmesini sağlar. Göndermeleri ve sivri dili ile tanınmakta olan Ali İhsan Varol, 17 Aralık döneminde gündeme ilişkin eleştirel göndermeler içeren soru ve cevaplar hazırladığı için bazı kesimler tarafından tepkiye maruz kalır ve o zamanlar programın yayınlandığı TV’de yayından kaldırılır. Programın yayından kaldırılması tepkilere yol açar ve sevilen program yeni kanalında tekrar yayın hayatına başlar.

Senaristlik, sunuculuk ve yapımcılık kariyerinden önce oyunculuğa soyunmuş olan Ali İhsan Varol, 1998 yılında Star TV de yayınlanan zamanın meşhur komedisi Çarli dizisinde de rol almıştır. Daha sonrasında ise 2014 yılında yine Star TV de yayınlanmış olan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in de rol aldığı Kardeş Payı dizisinde baş rol almıştır.

Çarli ve Kardeş Payı dizilerinin dışında 2014 yılında yayınlanan Aşk Oyunu ve 2016 yılında yayınlanan Kaçma Birader dizilerinde de rol alan Ali İhsan Varol, hala Teve2 ekranlarında yayınlanmakta olan Kelime Oyunu yarışma programının yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir.

Ali İhsan Varol’un rol aldığı Filmler ve Diziler

2007 – Babam (Sinema Filmi)
2016 – Kaçma Birader (Sinema Filmi)
2015 – Düğün Dernek 2: Sünnet (Sinema Filmi)
2014 – Recep İvedik 4 (Sinema Filmi)
2014 – 2015 Kardeş Payı (TV Dizisi)
2014 – Aşk Oyunu (Sinema Filmi)
1998 – Çarli (TV Dizisi)

Cevap yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz