Ana sayfa Kelime Oyunu Kelime Oyunu Başvuru Formu ve Katılım Şartları

Kelime Oyunu Başvuru Formu ve Katılım Şartları

303
0

Kelime Oyunu, Teve2 ekranlarının yıllardır beğeni ile takip edilen yarışma oyunudur. Ali İhsan Varol’un sunuculuğunu yaptığı Kelime Oyunu, öğreticiliği ve Türk diline yaptığı katkılar nedeniyle Türk Dil Kuruma tarafından ödül almıştır. İzleyenlerin kelime hazinesini geliştiren yarışma programı, eğlendirirken düşündürmesi, renkli yarışmacıları ve Ali İhsan Varol’un keyifli sunumu ile ekranların vazgeçilmezleri arasında yerini aldı. Seyircilerin de sorulan sorulardaki kelimeleri tahmin etmeye çalışması, programın seyrini daha keyifli hale getiriyor.

Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?

Kelime Oyunu’nda 5 adet yarışmacı kendilerine Ali İhsan Varol tarafından sorulan kelimeyi ipuçları ile tahmin etmeye çalışıyor, bulamadığı takdirde daha çok harf alarak işini kolaylaştırabilir ancak harf almak soru başına aldığı puanı düşürüyor.

Yarışmanın amacı en çok puanı en kısa sürede almaya çalışmak. 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve 10 harfli 2’şer kelime olmak üzere toplamda 14 soru için her bir yarışmacının 4 dakikası bulunmakta. Puanlama ise harf sayısının 100 katı ile elde ediliyor. 4 harfli kelimelerde 400 ve 10 harfli kelimelerde 1000 puan kazanma şansı bulunan yarışmacılar, aldıkları her bir ipucu harf için 100 puan daha az kazanıyor.

Sunucu Varol, soruyu sorduğu andan itibaren yarışmacı önündeki butona basarak tahminini söyleyebilir. Ancak dikkatli olması gerekiyor çünkü butona bastıktan sonra ipucu olarak harf alamaz ve kelimeyi bilemez ise 0 alarak diğer yarışmacıların gerisine düşer. Yarışmanın sonunda iki ya da daha fazla yarışmacı aynı puana sahipse kim daha kısa sürede soruları cevapladıysa o, günün galibi oluyor.

Kelime Oyunu’na Nasıl Başvururum?

Eğlendirirken düşündüren Kelime Oyunu’nda yarışmacı olmak üzere başvurmak isteyenler, öncelikli olarak Teve2’nin kendi sitesindeki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Programın sıkı takipçilerinden biri olarak ekran başında iyi skorlar ediyor ve artık günün gerçek kazananı olmak üzere adım atmak istiyor ya da iyi vakit geçirmek üzere kendinizi sınamak istiyorsanız Kelime Oyunu’na kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Yarışmaya başvuru yaparken başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bilgilerin eksik olması geri dönüş alamamanıza ya da hatalı olması değerlendirmeye alınmamanıza neden olabilir. Diğer TV showlarının aksine Kelime Oyunu başvuru formundaki sorular, sizi tanımaya yönelik sıradan sorulardan uzak olma niteliğe sahipler.

Kelime Oyunu Başvuru Formu

Kelime Oyunu başvuru formunda kişisel bilgiler, iletişim bilgileriniz, program ile ilgili sorular, katıldığınız sosyal sorumluluk projeleri ve kendinizi daha iyi tanıtmanızı sağlayacak birtakım sorular yer alır. Bu sorular ile birlikte forma fotoğrafınızı da eklemeniz gerekiyor. Bilgisayarınızda bulunan yüzünüzün açık bir şekilde göründüğü, uygun bir fotoğrafı formdaki “fotoğraf seç” butonu yardımı ile kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Başvuru formunun ilk bölümünde istenen bilgiler şunlardır:

  • İsim / soyisim / cinsiyet
  • Doğum tarihi / yaşadığınız şehir
  • Eğitim durumunuz
  • Telefon numaranız / eposta adresiniz
  • Ailenizden bahsetmenizi isteyen kısım
  • Programı kimlerle izlersiniz ve neden katılmak istiyorsunuz?

Formun ikinci kısmı ise daha özel sorular ile devam ediyor. Evcil hayvanınız var mı, bitkilerle aranız nasıl, çocuklarla aranız nasıl gibi soruların yanında ne sıklıkla seyahat ettiğiniz ve genellikle konuşan mı yoksa dinleyen mi taraf olduğunuz soruları yer alıyor. Arkadaşlarınızlayken neler yaptığınız ve katıldığınız sosyal sorumluluk projeleri de istenen bilgilerden.

Kelime bilmeyi temel alan program için aynı zamanda kelimelerle aranızın nasıl olduğu ve programı ekran başında seyrederken genellikle kaç puan olduğunuz da sorular arasında bulunuyor. Formu tamamladıktan sonra aşağıdaki ‘’gönder’’ butonuna basarak programın sizinle iletişime geçmesini bekliyorsunuz. Bir sonraki yarışmacı siz olabilirsiniz.

Başvuru formuna Teve2’nin internet sitesinden ulaşarak doldurmak için aşağıda ki adresi ziyaret edebilirsiniz;

https://www.teve2.com.tr/formlar/kelime-oyunu-basvuru-formu

Cevap yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz